tanie loty do Moskwy
TANIE LOTY DO MOSKWY
Bilety lotnicze do Moskwy. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Moskwy

Jeśli zaopatrzymy się w dobry przewodnik turystyczny, mapy i będziemy pamiętali o zasadzie "koniec języka za przewodnika" - na pewno będziemy mogli zobaczyć wszystkie interesujące miejsca w Moskwie.

Gotówka

W Moskwie możemy bezpiecznie korzystać z kantorów wymiany walut. Nie musimy więc wymieniać gotówki już w Polsce. Jeśli wolimy - możemy płacić także kartą, większość sklepów przyjmie zapłatę kartą - warto jednak mieć parę groszy - na bilety, na jakąś przekąskę na szybko, czy butelkę wody. Możemy też bezpiecznie nosić przy sobie pieniądze.
Wbrew niektórym opiniom, Moskwa nie jest miejscem bardziej niebezpiecznym niż inne, duże aglomeracje (np. Warszawa), przy zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa, nie musimy się niczego obawiać.

Komunikacja

Spacerując pamiętajmy o tym, że tam pieszy musi zawsze ustąpić samochodom. W Polsce jesteśmy nauczeni tego, że po postawieniu nogi na przejściu dla pieszych, samochody zwykle się zatrzymują. W Moskwie zachowajmy w tej kwestii więcej ostrożności.
Po Moskwie najlepiej poruszać się środkami komunikacji miejskiej. Oczywiście możemy korzystać z usług taksówek, lub wynająć samochód, jednak - jak każde duże miasto - Moskwa jest bardzo zakorkowana, nie warto więc tracić czasu i pieniędzy w długich postojach. W ramach komunikacji miejskiej, po Moskwie możemy się poruszać autobusami, trolejbusami, metrem (bardzo rozbudowana trasa) oraz tramwajami.

Gastronomia

Produkty, oferowane w moskiewskich sklepach spożywczych nie różnią się bardzo od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.
Stołując się w eleganckich restauracjach, oczywiście przyjdzie nam również "elegancko" zapłacić za posiłek. W Moskwie jednak, znajdziemy wiele miejsc niedrogich - "szybkich" barów, w których zjemy hod-doga, kebab, czy lokalną przekąskę. Oprócz tego dostępnych jest wiele restauracji sieciowych, znanych nam z Polski, my jednak zachęcamy do zapoznania się z kuchnią typowo rosyjską. Jest smaczna i znajdziemy w niej wiele ciekawych dań.

Zwiedzanie

Moskwa jest prawdziwą skarbnicą miejsc, wartych zobaczenia, nie będziemy więc wymieniać tu wszystkich. Każdemu turyście jednak, polecamy zapoznanie się z przewodnikiem pod kątem tego, co nas interesuje.
Na pewno nie można będąc w Moskwie nie zobaczyć osławionego Placu Czerwonego, Kremla, który znajduje się na nim.
Polecamy również odwiedzenie przynajmniej kilku cerkwi - wiele z nich jest naprawdę pięknych - w tym najpopularniejsza również na Placu Czerwonym.
Wielbicieli sztuki Moskwa zachęca również wieloma muzeami - min. Galerią Trietiakowską, Muzeum Sztuki im. Puszkina.
Popołudniową kawę możemy wypić w jednym z wielu moskiewskich parków lub w jednej z urokliwych uliczek, w których znajdziemy kawiarnie.
Moskwa jest jeszcze piękniejsza nocą. Jeśli więc nie jesteśmy w nocy śpiący, spacer po oświetlonych uliczkach na pewno dostarczy nam wielu wspaniałych wrażeń.
Życie nocne w Moskwie wygląda podobnie do naszego, rodzimego - wiele klubów i restauracji jest otwartych do późna i jeśli jesteśmy amatorami nocnych rozrywek, na pewno znajdziemy dla siebie wiele takich miejsc.

poczytaj rónież o zwiedzaniu i lotach do Budapesztu


Zdjęcia


wierza w Moskwie - tanie bilety lotnicze
Plac Czerwony - tanie loty do Moswky
Kreml - tanie latanie
Loty do Moskwy
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze