tanie loty do Moskwy
TANIE LOTY DO MOSKWY
Bilety lotnicze do Moskwy. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Moskwa w pigułce

Moskwa jest obecnie stolicą Rosji - jednak nie zawsze tak było. Przez wieki miasto przeżywało wzloty i upadki, a jego historia jest bardzo bogata. Początki datuje się na IV-III wiek przed naszą erą, a pierwsze zapiski w kronikach dotyczące tego miasta zaczynają się w roku 1147. W późniejszych latach Moskwa była grodem obronnym założonym z rozkazu  Jurija Dołgorukiego,  a od XIII wieku była stolicą niewielkiego księstwa. Jednak dopiero w latach 1339-1340 została stolicą Wielkiego Księstwa Moskiewskiego.

Przez wszystkie te wieki Moskwa rozrosła się, osiągając rozmiary jednego z największych miast na świecie. Stała się wielkim centrum finansowym, ekonomicznym, turystycznym a także kulturalnym. Rozwinął się tu przemysł, rzemiosło i handel. Powstały szkoły, teatry, szpitale. I mimo tego że miasto to miało też swoje upadki –  choćby zapisana na czarnych kartach historii okupacja przez Napoleona, który spalił większą część miasta, potrafiła podnieść się i zapisać w historii jako miasto bohaterskie i potrafiące walczyć o swoją niezależność.

Po upadku Związku Radzieckiego Moskwa została stolicą Federacji Rosyjskiej i obecnie stanowi bardzo ważne centrum w kraju i Europie. W mieście tym jest bardzo dużo atrakcji turystycznych. Najważniejszymi z nich jest Kreml oraz Plac Czerwony, gdzie stoi cerkiew Wasyla Błogosłowianego a także takie centra jak Arbat gdzie spotykają się artyści. Jest tam także wiele galerii, pałaców i klasztorów. Obecnie miasto te posiada wiele kontrastów, gdzie obok wielkiego bogactwa istnieją miejsca, w których żyją biedni ludzie - egzystując z dnia na dzień, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, kultura wschodu z zachodnią. 

Konkludując warto jest odwiedzić to miasto - urzeknie nas ono swoimi walorami i bogactwem atrakcji, które ma do dyspozycji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - poczynając od historii kończąc na blichtrze nowoczesności. Można w Moskwie cofnąć się do epoki średniowiecza, a zarazem człowieka zaskakuje to, jak bardzo rozwinęła się - nie pozostając w tyle za innymi wielkimi stolicami tego świata. Moskwa oferuje nam wszystko to, co jest istotne dla zwiedzającego. A fakt że, ma ona swoje mroczne tajemnice, dodaje jej tylko uroku…jak wiadomo, tajemnice przyciągają ludzi. 

Podsumowując można śmiało powiedzieć że, Moskwa potrafi rozkochać w sobie od pierwszego wejrzenia – dreszcze emocji, towarzyszące zwiedzaniu są niesamowite dla tych, którzy przybywają tu po raz pierwszy.
Loty do Moskwy
najniższe ceny biletów lotniczych